Pobyt w Mikroklimacie Grzybowskim służy zdrowiu. Jod unoszący się w idealnie czystym powietrzu, zdrowa rybka, kąpiele morskie i słoneczne - to wszystko sprawia, że turyści wyjeżdżają zdrowi, wypoczęci i chętnie do nas wracają. Grzybowo posiada jak żadna inna miejscowość nad Bałtykiem z racji położenia zatokowego własny ciepły i łagodny mikroklimat. Temperatura powietrza i wody w Bałtyku jest tu o kilka stopni wyższa.

GRZYBOWO
Pomiędzy Dźwirzynem a Kołobrzegiem leży Grzybowo - "Perła Gminy Kołobrzeg". Trudno o drugą tak piękną i szeroką plażę.
Woda w morzu jest tu cieplejsza niż w sąsiednich kąpieliskach, ponieważ brzeg ukształtował się w Zatokę Grzybowską i nie docierają tu prądy z głębi Bałtyku.

W czasie urlopu niewiele więcej potrzeba do szczęścia, jeśli przez cały rok żyjesz zabiegany. Z przyjemnością odpoczniesz kilka dni w miejscu gdzie życie toczy się wolniej, a przy tym jest stąd wspaniała baza wypadowa ku atrakcjom w Kołobrzegu.

Wolny czas
można spędzić wybierając się na liczne wycieczki piesze i rowerowe.
Dla amatorów rowerowych wycieczek trasy dopasowane są do Państwa potrzeb i możliwości, są zarówno krótkie jak i całodniowe.

Dla szukających przygód morskich pobyt uprzyjemnią rejsy po morzu statkami pasażerskimi, dla osób ceniących ciszę i spokój Przystań jachtowa na pobliskim jeziorze oferuje rowery wodne i kajaki, żaglówki i łódki motorowe.

Miejscowe puby, lokale, ogródki rozrywkowe raczą gości nastrojową dobrą muzyką i zabawą oraz świadczą wyszukane i niecodzienne atrakcje rozrywkowe dla naszych milusińskich.

Lokalna kuchnia
Będąc nad morzem nie można nie spróbować ryby morskiej, nasze lokale serwują ryby prosto z porannego połowu, które podawane są smacznie na wiele sposobów.

Wędkarze
mają niecodzienną możliwość spotkania się z łososiem oraz sprawdzić swoje umiejętności w łowieniu dorsza - w morskich połowach z kutra.

Historia
ziem zachodniopomorskich przybliży nam możliwość odwiedzenia Muzeum Oręża Polskiego i Kołobrzeskiej Bazyliki w pobliskim oddalonym o 2 km. Kołobrzegu.

Ciekawostki
Miejscem licznie przyciągającym turystów jest Źródło solankowe oraz drzewo Korkowiec amurski który w obwodzie pnia ma 212 cm. Znajdziecie tu Państwo wiele wyjątkowych okazów ptactwa żerujących przy brzegu.

 
tel. 94 37 42 086, kom. 697 61 32 34

projekt i wykonanie: Wczasy Nad Morzem :: Grzybowo :: Pokoje Gościnne